Хоч і кажуть, що неробство - мати всіх вад, але все-таки жадає душа людська свята. Душа IT-фахівця - не виняток! А тому «цифрове» життя стрімко обростає своїми святами.
Остання неділя січня
Міжнародний день БЕЗ Інтернету
Це свято придумали в 2002 році організатори британського некомерційного онлайнового проекту DoBe.org, які оголосили останню неділю січня Міжнародним днем без інтернету. За їхнім задумом цей день люди повинні провести в оффлайн, тобто без виходу у всесвітню мережу і без комп'ютера. Користувачі мережі, замість онлайн-спілкування, повинні вийти на прогулянку, виїхати за місто, відвідати родичів і друзів. Щоб вибрати спосіб проведення часу без інтернету, DoBe.org пропонує на аркуші паперу написати шість варіантів проведення дозвілля, а потім кинути гральну кістка, щоб визначити, який з них здійснити в першу чергу.
Другий день другого тижня другого місяця (у лютому)
День безпечного Інтернету (Safer Internet day)Це свято було засновано з ініціативи Європейської комісії в 2004 році. Воно відзначається у вівторок другого тижня лютого. Метою дня безпеки в інтернеті є інформування користувачів мережі про ризики та небезпеки, пов'язані із всесвітньою павутиною. Свято відзначається по всьому світу.
14 лютого
День комп'ютерника
Це день всіх закоханих у комп'ютери людей. А якщо серйозно, то 14 лютого 1946 був запущений перший електронний цифровий комп'ютер ENIAC, який реально працював і навіть здійснював обчислення (обрахування балістичних таблиць армії США). На честь цієї події і задумали свято, відзначати яке тепер можуть мільйони користувачів комп'ютерів у всьому світі.
28 лютого
День мережевого кабелю (День ІТ-шника)
Неофіційне свято IT-фахівців, нібито приурочене до дня винаходу мережевого кабелю.
28/29 лютого
День оверклокера (International Overclockers Day)
Святкується з 2004 року: 10.02.2004 р. форуму російського оверклокерського портала «зьома з чорноземами» запропонував: «... давайте призначимо собі дату - День оверклокерів (а то день танкіста є, у лісовій промисловості теж... абидно жити без свята)» .
Після дискусії було вирішено святкувати День всіх оверів (співтовариства оверклокерів) 28 лютого, а у високосний рік - 29 (типу «розігнаний» рік).
12 березня
День свободи слова в Інтернеті
Створений за ініціативи міжнародної організації «Репортери без кордонів» (під патронатом ЮНЕСКО). Вперше відзначається 12 березня 2008 року.
На сьогоднішній день по всьому світу 63 Інтернет-дисидента перебувають у в'язниці, тому що скористалися своїм правом на волю слова в Інтернеті.
«Репортери без кордонів» закликають цього дня висловити у віртуальному просторі протест проти цензури, якою зловживають уряди деяких країн (Бірма, Китай, Північна Корея, Куба, Єгипет, Ерітрея, Туніс, Туркменістан і В'єтнам, - на думку організації, ці країни представляють найбільшу небезпеку для Мережі).
Передостання субота березня
День виключення (Shutdown Day)
Вперше це свято відзначалося 24 березня 2007 року. Тоді в Мережі з'явився заклик відключити в один день якомога більше комп'ютерів по всьому світу. Мета акції полягає в тому, щоб дізнатися, скільки ж людей може протриматися протягом доби без комп'ютера, і що може статися в результаті такого флешмобу.
Авторами ідеї стали програмісти, які проживають в Монреалі (Канада), Denis Bystrov (народився в Білорусії) і Ashutosh Rajekar (народився в Індії).
Відзначається в передостанню суботу березня.
4 квітня
Міжнародний день Інтернету
У 1998 році Папа Римський Іван Павло II заснував Міжнародний день Інтернету, який щорічно відзначається 4 квітня - в день кончини (смерті) святого Ісидора Севільського, покровителя учнів і студентів, який створив першу в історії енциклопедію «Etymologiae» в 20 томах. Також дата 4.04 дуже схожа на помилку HTTP 404.
17 травня
Всесвітній день інформаційного співтовариства
17 травня 1865 року в Парижі був заснований International Telegraph Union (з 1932 року - International Telecommunications Union).
27 березня 2006 Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 17 травня Всесвітнім Днем інформаційного співтовариства.
14 червня
Міжнародний день блогера
Ідея проведення цього свята народилася в 2004 році. Відразу 500 осіб з більш ніж 40 країн, об'єднавшись, вирішили, що їм потрібен свій день - свого роду символ дружніх відносин між мережевими блогерами усього світу. Це свято робить людей, які пишуть в своїх блогах на різних мовах, ближче і дає їм можливість підтримувати один одного і всіх користувачів мережі Інтернет. У Росії в цей день ось уже кілька років щорічно проходять «живі» зустрічі блогерів. А 14 червня 2007 року, в третю річницю Дня блогера, кожен користувач всесвітньої мережі, що має свій блог, опублікував в ньому коротке повідомлення про солідарність між усіма блогерами.
Остання п'ятниця липня
День системного адміністратора (System Administrator Day / Sysadmin Day)
Відзначається щорічно, в останню п'ятницю липня.
Створено системним адміністратором з Чикаго Тедом Кекатос (Ted Kekatos).
Вперше відзначався 28 липня 2000 року.
31 серпня
День блогу
Хтось колись проявив свою креативність і розгледів, що дата 31.08 вельми схожа на англійське слово «blog».Так і домовилися, що саме в цей день, 31 серпня щороку святкується День блогу.
Не відомо, чи запатентував хтось це нововведення, чи зареєстровано офіційно це свято, чи існують на нього авторські права і все таке інше.
Суть цього свята в тому, що в цей день потрібно на своєму блозі розмістити посилання на 5 блогів інших авторів і супроводити їх короткими коментарями. Свого роду - короткий огляд блогів.
Але! Увага! Головна фішка полягає в тому, що ці блоги повинні бути іншої тематики! (Не тої, яка є у автора таких оглядів!)
І звичайно, треба повідомити власників цих блогів про те, що ви зробили їм подарунок у це свято (наприклад, залишивши їм коментар на блозі про це).
А ще - буде дуже добре підписатися на RSS стрічку ту людину, хто у себе розмістив посилання на ваш блог (в знак подяки!)
9 вересня
День тестувальника
9 вересня 1945 р вчені Гарвардського університету, які тестували обчислювальну машину Mark II Aiken Relay Calculator, знайшли метелика, що застряг між контактами електромеханічного реле.
13/12 вересня
День програміста
Неофіційне свято програмістів, що відзначається на 256-й день року. Число 256 (2 у восьмому степені) обрано тому, що це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта.
У високосні роки це свято випадає на 12 вересня, в звичайні - на 13 вересня.
Відзначається за пропозицією Валентина Балта, співробітника однієї з веб-студій (він збирав підписи в підтримку визнання цього дня офіційним святом).
Примітка: якщо рахувати з 0 (що відповідає традиціям програмістів), то потрібно відзначати свято в 255-й день року.
19 вересня
День народження «смайла»
19 вересня 1982 року, професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман (Scott E. Fahlman) вперше запропонував використовувати три символи, що йдуть підряд - двокрапка, дефіс і дужку :-) - для позначення «усміхненого обличчя». Тепер - за допомогою смайликів у звичайному тексті - стало можливо передавати свої емоції.
Другий четвер листопада
День Юзабіліті
Всесвітній День Юзабіліті - це свято, що відзначається юзабіліті професіоналами по всьому світу. Його мета - показати користувачам цінність простого і зручного дизайну. По всьому світу у другий четвер листопада проходять конференції присвячені юзабіліті.
Головним гаслом Всесвітнього дня юзабіліті стала фраза - «Зроби простіше!»
Місія свята «Дня Юзабіліті» - підвищення уваги громадської свідомості про необхідність спрощення доступу та підвищення простоти використання пропонованих продуктів і послуг, що мають особливо важливе значення для людства.
16 листопада
День працівників радіо, телебачення і зв'язку України
День працівників радіо, телебачення та зв'язку (День ПРАЦІВНИКІВ радіо, телебачення та зв'язку) встановлено Указом Президента № 667/94 від 11 листопада 1994 року в підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України. Девізом працівників зв'язку та сфери інформатизації стали слова: «Ми працюємо, щоб Україна стала розвиненою інформаційною державою».
26 листопада
Всесвітній день інформації
Проводиться за ініціативою Міжнародної академії інформатизації (МАІ), що має генеральний консультативний статус в Економічній і Соціальній радах ООН.
30 листопада
Міжнародний день захисту інформації (Computer Security Day)
Відзначається з 30 листопада 1988 по ініціативою американської Асоціації комп'ютерного обладнання, яка хотіла нагадати всім про необхідність захисту комп'ютерної інформації, звернувши увагу виробників і користувачів апаратних і програмних засобів на проблему безпеки.
Примітка: в 1988 р була зафіксована перша масова епідемія хробака, що одержав назву по імені свого «творця» - Морріса. Настав момент істини - час «Ч» - час задуматися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки.
1 грудня
День домену .UA
1 грудня 1992 року - дата офіційного делегування Україні домену .UA.
4 грудня
День інформатики
4 грудня 1948 року - день народження інформатики.
У серпні 1948 р чл.-кор. АН СРСР І.С. Брук спільно з інженером Б.І. Рамєєвим представив проект автоматичної обчислювальної машини.
4 грудня 1948 р Державний комітет Ради Міністрів СРСР з впровадження передової техніки в народне господарство зареєстрував за номером 10475 винахід цифрової ЕОМ.
9 грудня
День народження комп'ютерної миші
9 грудня 1968 американський винахідник Дуглас Енгельбарт зі Стенфордського дослідницького інституту представив першу світі комп'ютерну мишу.
14 грудня
День Інтернету в Україні
Відзначається щорічно з 2001 року.
19 грудня
День галузевого фахівця з безпеки
19 грудня 2009 року було засновано галузеве свято - День фахівця з безпеки України. Цей день буде проводитися не тільки як святкова подія, але і як підведення підсумків року, організація конкурсів, рейтингів і всіляких акцій. Ініціатором події виступив Security.ua - галузевий портал з безпеки України. У 2009 році під час урочистого відзначення Дня фахівця з безпеки України був сформований оргкомітет з питання внесення дати святкування Дня до державного реєстру свят України
|